Уінстон Пеннібекер – стипендіатка Програми імені Фулбрайта в К-ПНУ

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка радо вітає американську дослідницю, стипендіатку Програми імені Фулбрайта Уінстон Пеннібекер, яка проводитиме дослідницьку та асистентську роботу на кафедрі англійської мови факультету іноземної філології К-ПНУ впродовж 10 місяців.

 

 

Співробітництво з Корпусом Миру Сполучених Штатів Америки в Україні

У рамках  угоди між Корпусом Миру Сполучених Штатів Америки в Україні та Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка на кафедру англійської мови запрошено волонтерку Корпусу Миру Ешлі Емерсон. З метою кроскультурної комунікації проводиться партнерське викладання спеціальних предметів, а  також низка семінарів для студентів, викладачів та вчителів шкіл,  розмовні клуби.

Учасники грантової програма ЄС Еразмус+:

Університет Костянтина Філософа в Нітрі зустрічає студенток К-ПНУ

Новий навчальний рік в Університеті Огієнка розпочався зі знакової події – 6 вересня 2022 р. п’ять здобувачів вищої освіти факультету іноземної філології прибули до Університету Костянтина Філософа в Нітрі (Словаччина) на навчання за Програмою ЄС Еразмус+ КА 171: Міжнародна академічна мобільність.
Щирі вітання студенткам спеціальності 014.02 Середня освіта (Мова і література (англійська) – Валерії Ігнат, Наталії Руй, Олені Самар, а також студенткам спеціальності 014.02 Середня освіта (Мова і література (німецька) – Маргариті Козерацькій та Роксолані Венгринській, із початком нової та цікавої сторінки студентського життя!

31 серпня 2022 р. до онлайн-зустрічі з учасниками міжнародної академічної мобільності долучилися Алла Хоптяр, декан факультету іноземної філології, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської мови; Алла Марчишина, завідувач кафедри англійської мови, доктор філологічних наук, доцент; Тетяна Калинюк, завідувач кафедри німецької мови, кандидат педагогічних наук, доцент, а також Тетяна Сторчова, керівник відділу міжнародних зв’язків, кандидат педагогічних наук, доцент та Олександра Шамаріна, провідний фахівець із міжнародної академічної мобільності.

Представники академічного складу факультету іноземної філології привітали нову когорту еразмусівців, поділилися цінними порадами та настановами, побажали успішного навчання й ефективного фахового зростання протягом 5 місяців перебування у Словаччині. Адже європейські стандарти вищої освіти є запорукою становлення фахівця міжнародного рівня, що є важливим критерієм для роботодавця.

Учасники Програми ЄС Еразмус+ отримали сертифікати, які підтверджують їхню участь у програмі академічної мобільності.

Дякуємо нашим європейським партнерам за підтримку та допомогу у важкі часи російсько-української війни.

Усе буде Україна!

Тримаємо міжнародний стрій до Перемоги! (Відділ міжнародних зв’язків)

 

 

Лісова Владислава Вікторівна – студентка 3 курсу спеціальності 014.02 Середня освіта (Мова і література (англійська)

Влада Лісова – студентка IV курсу факультету іноземної філології. Сьогодні Влада – ще одна Erasmus Alumni для Університету Огієнка. Студентка навчалась у Католицькому університеті в місті Ружомберок, реалізуючи академічну мобільність в межах напряму КА-1.

 

 

 

Білюга Дар`я Андріївна – студентка 3 курсу спеціальності 035 Філологія (Германські мови та літератури (переклад включно)

Привіт! Я студентка 3-го курсу факультету іноземної філології. І, як будь-який студент, знаю, яка система освіти в Україні й що завжди хочеться чогось кращого.  Можу із впевненістю у 100% сказати, що кожен із нас мріяв коли-небудь навчатися за кордоном. І, здавалось би, то щось нереальне і таке далеке. Але ж ні. Flex, DAAD, Erasmus

 

 

 

Erasmus Alumni: Алла Марчишина про європейський досвід навчання та викладання

Упродовж 23-27 травня 2022 р., у межах програми Erasmus+, доктор філологічних наук, професор Марчишин А.А. мала можливість викладати курс лекцій з інтерпретації тексту в університеті польського міста Жешув (Uniwersytet Rzeszowski, Kolegium Nauk Humanistycznych, Instytut Neofilologii).Окрім прекрасних вражень від самого міста та центру його академічного життя, цей досвід був надзвичайно цінним з огляду на незвичну професійну практику, студентську аудиторію, загалом сприйняття українського викладача в університеті високого європейського рівня. Роздуми після завершення візиту можна викласти кількома кластерами.

По-перше, Erasmus – це серйозно й вартісно, а те, що наш університет бере участь у такому освітньому проєкті, – вагомий доказ того, ми є повноправними членами європейської академічної спільноти. Рівень знань магістрантів першого року навчання, у яких я викладала, такий самий, як у магістрантів факультету іноземної філології К-ПНУ (це при тому, що поляки спеціалізуються на перекладі з двох мов – англійської та німецької). Аналогічно, студентів більше приваблює інтерактивна лекція, дискусія з викладачем, можливість висловити власну думку.

По-друге, англійська мова в університеті та й загалом у побуті більш поширена й на вищому рівні, ніж в Україні. Викладачі різних кафедр (зокрема, координатор мого перебування Agnieszka Buk є професором Katedry Lingwistyki Stosowanej) більшою чи меншою мірою спілкуються англійською. По-третє, маємо спільні проблеми: поляки, як і ми, переймаються як вступною кампанією (кількістю абітурієнтів), так і працевлаштуванням своїх випускників. Тому окремі кафедри та університет загалом проводить численні промокампанії й системну профорієнтаційну роботу, змінюють бакалаврські й магістерські програми відповідно до запитів ринку праці (наприклад, до освітньої програми з германської філології був доданий компонент, що дозволяє викладання в школі).

Я мала нагоду відвідати день відкритих дверей (Dni Otwarte Uniwersytetu Rzeszowskiego), у програмі якого відбувся ярмарок працевлаштування (Uniwersyteckie Targi Pracy). Це був цікавий і корисний захід, майданчик для безпосереднього спілкування працедавців і випускників, проведення якого в університеті вже має певну історію.

І наостанок – Україна. Вона тут всюди: пункти допомоги, заклади поселення й харчування для біженців, оголошення про працевлаштування й безкоштовну реабілітацію, можливості відкриття банківських рахунків, оформлення документів, юридична консультація та інші численні послуги, повідомленнями про які рясніє гостинний Жешув, увесь у жовто-блакитних кольорах. Без лозунгів, але щиро і дієво.
А.А.Марчишина, завідувач кафедра англійської мови

 

 

Доцент кафедри англійської мови, кандидат філологічних наук Алла Хоптяр провела низку лекцій із курсу «Business English» для студентів факультету Arts and Letters англійською мовою, що є обов’язковою вимогою програми Еразмус+ КА107.

Приємно було почути схвальні відгуки студентів та колег із Католицького університету, адже в дискусійній частині лекції студентам було запропоновано нові комунікативно-інтерактивні методики.