ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА

Однією з важливих ділянок профорієнтаційної роботи кафедри є відбір здібної та творчо обдарованої молоді. Для цього розроблено низку заходів, направлених на вивчення шкільного контингенту з метою залучення кращих випускників шкіл на навчання в університеті, а саме: профорієнтаційна робота викладачів кафедри у школах міста та району, надання консультацій вчителям; вивчення передового досвіду вчителів іноземної мови;

Щорічна участь кафедри у проведенні  Днів відкритих дверей для випускників шкіл міста і району з проведенням пробного тестування. 16 лютого 2019 року викладачі О.В. Галайбіда, О.М. Кужель і студентка ІІІ курсу Т. Брайчук  взяли участь у Дні відкритих дверей, на якому майбутні абітурієнти мали змогу дізнатися про факультет та спеціальності закладу, особливості вступної кампанії 2019, а також особисто поспілкуватися з викладачами кафедри та студентами.

Для відбору на навчання зорієнтованої молоді на педагогічну освіту (зокрема вчителя англійської мови) на факультеті функціонують очно-заочні підготовчі курси, на яких англійську мову викладає Т.М. Петрова.

Кафедрою традиційно проводяться тижні англійської мови, вечори, конкурси, олімпіади для школярів, студентські наукові конференції, відкриті заняття, на які запрошують школярів.

Викладачі кафедри О.М. Кужель, Т.М. Петрова,  С.І. Никитюк, були залучені до проведення Всеукраїнських олімпіад для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти.

Активізації профорієнтаційної роботи сприяє участь викладачів кафедри в жюрі учнівських олімпіад з англійської мови, захисті наукових робіт учнів-членів МАН.

З метою профорієнтаційної роботи у жовтні 2018 р. відбулася зустріч викладачів кафедри Т. М. Петрової та О. М. Литвинюк з учнями старших класів шкіл Кам’янця-Подільського №9 та №14 на яких було презентовано університет, розказано про переваги вивчення іноземних мов, особливості навчального процесу, перспективи працевлаштування, роздано рекламний матеріал та правила прийому.

Я.В. Саволайнен та Д.Ю. Хохель провели низку занять для талановитих учнів старших класів шкіл міста. Саволайнен Я.В. провів заняття на тему  – “Video –blogging as the way to improve your Speaking Skills” (16.01 та 23.01.2019) та Хохель Д.Ю. – “Grammar for Writing” (10.01.2019 та 30.01.2019).

Викладач кафедри Саволайнен Яніс Володимирович провів профорієнтаційну роботу у вигляді  занять з обдарованими дітьми міста «Іноземні мови і мистецтво», «Вплив англомовного кіно на сучасну культуру».

У грудні 2018 року науково-педагогічні працівники кафедри, зокрема О.М. Кужель, Я.В. Саволайнен, О.М. Кужель взяли участь у проведенні міських олімпіад з англійської мови (учні 8-11 класів, ЗОШ №9), на яких презентували філологічні напрями університету.

26 лютого 2019 року для проведення профорієнтаційної роботи доцент кафедри англійської мови Н.І. Фрасинюк, , відвідала навчальні заклади міста Хмельницький (ЗОШ №12, ЗОШ №8, гімназія №1, ЗОШ №15, ЗОШ №20). Під час зустрічі з учителями, учнями одинадцятих класів вона розповіла про наш університет, його факультети. Також проінформували майбутніх абітурієнтів про умови вступу до університету та про те, які сертифікати ЗНО необхідно мати, щоб вступити на ту чи іншу спеціальність. Викладач закцентували увагу на можливості отримання додаткових балів під час вступу на деякі спеціальності.

У травні 2019 р. доцент А.О. Хоптяр провела профорієнтаційну роботу в Кам’янець-Подільській спеціалізованій школі-інтернат І-ІІІ ступенів “Славутинка” Хмельницької обласної ради. Відбулася зустріч з учнями 10-11 класів, де була проведена бесіда щодо перспективи залучення до подальшого навчання.